wybielanie zębów gdynia

Zabieg wykonuje

Maja Rakowska

lekarz stomatolog

Agnieszka Kowalczyk

lekarz stomatolog

Cennik Wybielanie zębów Gdynia

Wybielanie domowe
800 zł
Wybielanie gabinetowe
1 000 zł

Oferta

Wybielanie zębów Gdynia

Kolor zębów to jedna z najważniejszych kwestii estetycznych związanych z uzębieniem. Powody zmiany koloru szkliwa bywają zróżnicowane. Zęby ciemnieją wraz z upływającym czasem, lecz sporą rolę w tym procesie odgrywa także specyfika diety. Barwniki zawarte w konkretnych napojach czy potrawach, ale także palenie wyrobów tytoniowych sprawiają, że zęby tracą swoją naturalną biel. Spory wpływ na taki ten stan rzeczy ma również nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

Wybielanie zębów będzie dobrym pomysłem, gdy mamy do czynienia z nie tylko wspomnianymi zmianami z zakresu estetyki, lecz również w momencie gdy:

 • Zęby są martwe ciemny czy też mocno przebarwione
 • Zęby są przebarwione przez czynniki o podłożu genetycznym
 • Wybielanie zębów sprawia, że możliwe staje się zaimplementowanie jaśniejszych wypełnień takich jak korony czy mosty protetyczne.

Wybielanie nakładkowe zębów

Jednym z najciekawszych rozwiązań w zakresie wybielania uzębienia jest tzw. wybielanie nakładkowe zębów. Polega ono na stosowaniu specjalnych nakładek ze specjalnym żelem od wewnętrznej strony, który umożliwia wybielanie zębów. Aby efekt był zadowalający, muszą być one szczególnie dopasowane do uzębienia, tak aby żel nie wypływał i co najważniejsze — nie drażnił przez swoje działanie dziąseł pacjenta.

Wybielanie zębów tą metodą polega na stopniowym i rozłożonym w czasie utlenianiu barwników przez obecny w żelu nadtlenek wodoru. Podczas wizyty stomatolog dostosuje czas i częstotliwość używania nakładek zgodnie z danym przypadkiem. Zwykle są one stosowane w nocy. Daje to szansę na uzyskanie pożądanych efektów.

Co jeść po zabiegu wybielania zębów?

Aby jednak wybielanie zębów dało pożądane efekty, niezbędne jest zastosowanie się do tak zwanej białej diety, mającej na celu ustabilizowanie i dalsze zachowanie określonego koloru zębów. Powinna ona opierać się na pokarmach nie zawierających ciemnych, niezwykle silnych barwników.

Tymczasowe wyeliminowanie wspomnianych pokarmów jest spowodowane tym, że szkliwo rozjaśnione przez wykonanie zabiegu wybielania zębów jest niezwykle wrażliwe na działanie silnych, szczególnie ciemnych barwników. Kontakt z nimi może doprowadzić do ponownego zabarwienia zębów i zaprzepaszczeniu efektów leczenia. W takim przypadku konieczne będzie ponowne wybielanie zębów.

Aby jednak wybielanie stało się skuteczne, biała dieta powinna być zastosowana przez okres przynajmniej 7 dni po zakończeniu zabiegu. Taka dieta powinna zdecydowanie wyeliminować pokarmy takie jak: – Buraki – Marchew – Ciemne owoce jak np. jeżyny – Napoje, takie jak wino, kawa czy herbata.

Wybielanie zębów Gdynia – zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy na wybielanie nakładkowe zębów do naszego gabinetu stomatologicznego Artdentico – https://www.artdentico.pl/kontakt/

  Umów się na konsultacje

  Zapraszamy na konsultacje stomatologiczne, Chętnie doradzimy i wspólnie ustalimy plan leczenia. Do zobaczenia!

  Metamorfozy naszych pacjentów Więcej metamorfoz niebawem.

  Dlaczego warto nas odwiedzić

  Opinie naszych pacjentów