Usługę wykonuje
Maja Rakowska
lekarz stomatologAgnieszka Kowalczyk
lekarz stomatologOferta
Skaner wewnątrzustny
W celach diagnostycznych stosujemy m.in. skaner wewnątrzustny Carestream — nowoczesne, innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące technologię CAD/CAM, które wyklucza konieczność wykonywania analogowych wycisków gipsowych. Urządzenie wyróżnia się wysoką precyzją pomiarów — dzięki niemu leczenie trwa krócej i jest znacznie skuteczniejsze. Skaner wewnątrzustny Carestream jest stosowany w implantologii, protetyce stomatologicznej oraz ortodoncji.
Skaner wewnątrzustny — cechy i zalety
Komfort naszych pacjentów to priorytet. Stale udoskonalamy naszą praktykę i dbamy o to, by zawsze korzystać z najlepszych rozwiązań, oferujących doskonałe rezultaty leczenia. Diagnostyka stanowi podstawę naszych działań, dlatego postanowiliśmy szczególnie zadbać o ten aspekt. Z tego powodu do codziennej pracy gabinetu włączyliśmy nowoczesny skaner Carestream. Uważamy, że wyciski cyfrowe są pod każdym względem lepsze od analogowych!
Działanie skanera polega na wykonywaniu szybkiej serii zdjęć (technika ciągłego skanowania — filmowa) i bieżącemu przetwarzaniu ich w wirtualny model uzębienia, który może być wyświetlany na komputerze. Pierwszą zaletą wynikającą ze stosowania skanera jest szybkość uzyskiwanych wyników — cyfrowy wycisk jest dostępny niemal natychmiast, bezpośrednio po badaniu. W ten sposób skraca się czas pracy, oczekiwania na wynik badania, dodatkowo proces leczenia również trwa krócej.
Możliwość szybkiego wysłania wycisku cyfrowego do pracowni protetycznej również skraca całkowity czas leczenia. Przekazanie obrazu drogą elektroniczną zajmuje kilka sekund — w przeciwieństwie do wysyłki odlewu gipsowego, co może zająć nawet do kilku dni roboczych.
Dzięki skanerowi pacjent może zobaczyć wizualizację spodziewanego efektu. Leczenie wykorzystujące urządzenie Carestream jest bardziej przewidywalne, a co najważniejsze — pacjent może aktywnie uczestniczyć w planowaniu.
Badania urządzeniem Carestream są dużo łatwiejsze i wygodniejsze. Wykonywanie gipsowego odlewu jest nieprzyjemne — założenie łyżki wyciskowej powoduje dyskomfort, czasem odruch wymiotny, uczucie duszności. Brak konieczności stosowania wycisku analogowego to spore udogodnienie, a ze skanerem wewnątrzustnym jest to możliwe!
Zmiana masy wyciskowej na skaner wewnątrzustny wpłynęła pozytywnie na precyzję działań. Cyfrowy wycisk umożliwia tworzenie pomiarów z dokładnością do ułamków milimetrów — dzięki zaawansowanym algorytmom uzyskujemy szczegółowe informacje na temat m.in. szerokości przestrzeni międzyzębowych.
Zapraszamy na konsultacje stomatologiczne, Chętnie doradzimy i wspólnie ustalimy plan leczenia. Do zobaczenia!