Usługę wykonuje

Maja Rakowska

lekarz stomatolog

Agnieszka Kowalczyk

lekarz stomatolog

Oferta

Radiowizjografia RVG

Nowoczesne rozwiązania z zakresu diagnostyki stomatologicznej są kluczowe nie tylko dla stomatologii jako całej dziedziny medycyny, ale też w skali mikro — dla powodzenia każdego z zabiegów. To właśnie dzięki RTG zęba lekarz bezproblemowo może dokonać oceny nie tylko samych zębów, lecz także ich korzeni czy nawet tkanek w bezpośrednim otoczeniu. Mimo tego, że samo promieniowanie jest szkodliwe, możemy zapewnić o tym, że dawka RTG przy stosowana w tych badaniach jest bezpieczna dla zdrowia pacjenta. Aby dalej zapewnić maksymalną ochronę, przed wykonaniem badania radiolog ubierze pacjenta w specjalny fartuch, chroniący pozostałe elementy ciała przez niepotrzebnym naświetleniem.

Diagnostyka stomatologiczna – czego używamy?

Udając się na diagnostykę stomatologiczną do Artdentico, pacjent może mieć pewność, że otrzyma zdjęcie RTG zęba najwyższej klasy, przy zastosowaniu najlepszej dostępnej technologii. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie dawki przyjmowanego promieniowania, przy osiągnięciu obrazu o niezwykle wysokiej rozdzielczości. Pozwala to na wykonanie zdjęć nawet najbardziej wymagającej grupie pacjentów, jaką są kobiety w ciąży czy też nawet dzieci. Mamy pewność, że są to najbezpieczniejsze rozwiązania, a co więcej, archiwizacja powstałych zdjęć jest znacznie prostsza.

Wraz z wykorzystaniem tak nowoczesnej technologii efekt wykonanych zdjęć RTG jest widoczny niemalże od razu na ekranie. Obraz ten można bezproblemowo powiększać, zmniejsza, regulować kontrast czy jasność, a także uzyskać go na nośniku, jakim jest twardy dysk, czy płyta. To znacznie lepsze rozwiązanie niż tradycyjne zdjęcia RTG zęba, jakie znamy od lat. Zastosowanie zdjęć

RTG zębów

Zdjęcia RTG zęba to kluczowy element nie tylko diagnostyki samego problemu, ale też dalszego planu leczenia z zakresu protetyki, ortodoncji, chirurgii czy nawet implantologii. To właśnie dzięki prześwietleniu stomatolog szybko może ocenić stan tkanki kostnej i okołowierzchołkowej, mogącej być świetnym wskaźnikiem zdrowia pacjenta. To także dzięki zdjęciom rentgenowskim stomatolog może zobaczyć znacznie więcej niż to, co widoczne gołym okiem, jak chociażby:

  • Obecność i ustawienie zębów zatrzymanych – Ilość i gęstość kości – Zęby, które należy wyleczyć przy pomocy leczenia endontotycznego, jak i reendodntycznego (powtórne leczenie kanałowe)

    Umów się na konsultacje

    Zapraszamy na konsultacje stomatologiczne, Chętnie doradzimy i wspólnie ustalimy plan leczenia. Do zobaczenia!

    Dlaczego warto nas odwiedzić

    Opinie naszych pacjentów