Protetyka

Ubytki tkanek zębów i utrata zębów są następstwem schorzeń uzębienia bądź też wypadku lokomocyjnego. Obecnie mogą być wyleczone przez lekarza stomatologa, gdyż protetyka daje nam szereg możliwości. Co ważne wyniki leczenia protetycznego mogą być tak dobre, że praktycznie staną się niezauważalne dla otoczenia.

Oferujemy Państwu uzupełnienia

Stałe

 • korony i mosty na podbudowie ze stopów metalu półszlachetnego i metalu szlachetnego
 • korony i mosty całoceramiczne
 • wkłady koronowe (inlay), nakłady koronowe (onlay) korony częściowe (overlay)
 • licówki ceramiczne
 • wkłady koronowo-korzeniowe

 

Ruchome

 • protezy szkieletowe metalowe
 • orotezy szkieletowe acetalowe
 • protezy nylonowe (elastyczne)
 • protezy częsciowe akrylowe
 • protezy całkowite akrylowe
 • protezy szkieletowe kombinowane (bezklamrowe)
 • uzupełnienia braków pojedynczych zębów

 

Licówki

Licówki są to odbudowy zęba niewymagające szlifowania całego zęba, a jedynie niewielkiej warstwy przedniej. Dają one doskonałą możliwość skorygowania kształtu i koloru zęba z minimalną ingerencją w tkani zęba. Licówki mogą służyć w zamykaniu diastem, trem, odbudowie złamanych fragmentów zęba, rozległych uszkodzeniach szkliwa (niedorozwój), przebarwieniach.

Wykłady (INLAY) nakłady koronowe (ONLAY) korony częsciowe (OVERLAY)

Często możliwości leczenia zachowawczego (wypełnienie) nie dają zadowalającego rezultatu. W takich przypadkach wskazane jest wykonanie wkładu, nakładu czy korony częściowej. Daje to możliwość wykonania uzupełnienia o wysokiej estetyce, wytrzymałości szczelności, które nie wymagają dużego opracowania tkanki zęba.

Korony i mosty

Korony i mosty można wykonać stosując metale półszlachetne i szlachetne pokryte porcelaną lub całoceramiczne. Korony protetyczne są doskonałym sposobem na odbudowę korony zęba, w sposób trwały i wysoce estetyczny.

Przy znaczniej utracie tkanek zęba korona protetyczna stanowi dla niego wzmocnienie, tak aby ząb posłużył nam dłużej. Mosty służą nie tylko do uzupełnienia brakujących zębów, ale ich zadanie polega też na zachowaniu w zdrowiu pozostałych elementów uzębienia.

Wkłady koronowo-korzeniowe

Gdy ząb jest bardzo zniszczony, tak że nie wytrzyma siły żucia przekazywanego przez koronę, należy zrekonstruować zarys filaru przez nadbudowę indywidualnie modelowanym wkładek lanym metalowym lub pełnoceramicznym.

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe są uzupełnieniem ruchomym, które fizjologicznie przenosi siły żucia przez co stanowi jedno z najlepszych uzupełnień dla narządu żucia. Trzon protezy wykonany jest z metalu, co sprawia że stabilnie trzyma się podłoża.

Szynoprotezy

Szynoprotezy są modyfikacją protez szkieletowych. Odbudowując braki zębowe tworzą z łuku zębowego jednostkę czynnościową, taką, aby wszystkie zęby w miarę możliwości były równomiernie dociążone i współpracowały ze sobą. Stosowane są w resztkowym i osłabionym uzębieniu.

Protezy acetalowe – szkieletowe

Są tak samo skonstruowane jak protezy szkieletowe, ale mają tą przewagę, że nie posiadają elementów metalowych, dzięki czemu sa znaczenie bardziej estetycznie i idealne dla osób z alergiami na metale. Klamry w zależności od potrzeb są wykonanie w kolorze dziąseł lub zębów.

Protezy całkowite

Są to uzupełnienia w bezzębiu. Protezy tego typu przywracają pacjentowi funkcję żucia, mowy oraz pozwalają na poprawę rysów twarzy.

Protezy nylonowe

Są protezami ruchomymi uzupełniającymi braki częściowe uzębienia. Nie zawierają elementów metalowych, więc są wskazane dla osób z alergiami na metale, oraz dają dobre efekty estetyczne. Są wykonane z miękkiego tworzywa odpornego na złamanie lub pęknięcie.

Protezy kombinowane – złożone

Są rekonstrukcją łuków zębowych z zastosowaniem protez ruchomych szkieletowych opartych głównie na własnych zębach. Własne żeby pokryte są koronami a elementy łączące to: zasuwy, zatrzaski, kładki, korony teleskopowe. Tego typu uzupełnienia pozwalają na estetyczną odbudowę braków zębowych bez widocznych klamer.

Mosty kompozytowe wzmocnione włóknem szklanym

Opinie

Protetyka - Cennik

 • Licówka pełnoceramiczna 1 500 zł
 • Korona porcelana na metalu 850 zł
 • Korona na cyrkonie 1 500 zł
 • Proteza szkieletowa 1 600 zł

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.