Zabieg wykonuje

Maja Rakowska

lekarz stomatolog

Agnieszka Kowalczyk

lekarz stomatolog

Cennik Protetyka

Licówka kompozytowa
800 zł
Licówka porcelanowa
1800 zł
Korona kompozytowa
800 zł
Korona metal + porcelana
1000 zł
Korona całoceramiczna i na cyrkonie
1800 zł
Korona tymczasowa (pracownia)
400 zł
Korona tymczasowa gabb.
200 zł
Proteza szkieletowa
2000 zł
Proteza acetalowa
2000 zł
Proteza Valplast
1600 zł
Proteza akrylowa całkowita
1000 zł
Proteza akrylowa częściowa
900 zł
Proteza szkieletowa na zasuwach
3000 zł
Wkład k-k metal
400 zł
Wkład k-k kompozytowy
400 zł
Szyna zwykła
600 zł

Oferta

Protetyka

Ubytki tkanek zębów i utrata zębów są następstwem schorzeń uzębienia bądź też wypadku lokomocyjnego. Obecnie mogą być wyleczone przez lekarza stomatologa, gdyż protetyka daje nam szereg możliwości. Co ważne wyniki leczenia protetycznego mogą być tak dobre, że praktycznie staną się niezauważalne dla otoczenia.

Oferujemy Państwu uzupełnienia

Stałe

 • Korony i mosty na podbudowie ze stopów metalu półszlachetnego i metalu szlachetnego
 • Korony i mosty całoceramiczne
 • Wkłady koronowe (inlay), nakłady koronowe (onlay) korony częściowe (overlay)
 • Licówki ceramiczne
 • Wkłady koronowo-korzeniowe

Ruchome

 • Protezy szkieletowe metalowe
 • Orotezy szkieletowe acetalowe
 • Protezy nylonowe (elastyczne)
 • Protezy częściowe akrylowe
 • Protezy całkowite akrylowe
 • Protezy szkieletowe kombinowane (bezklamrowe)
 • Uzupełnienia braków pojedynczych zębów

Licówki

Licówki są to odbudowy zęba niewymagające szlifowania całego zęba, a jedynie niewielkiej warstwy przedniej. Dają one doskonałą możliwość skorygowania kształtu i koloru zęba z minimalną ingerencją w tkani zęba. Licówki mogą służyć w zamykaniu diastem, trem, odbudowie złamanych fragmentów zęba, rozległych uszkodzeniach szkliwa (niedorozwój), przebarwieniach.

Wykłady (INLAY) nakłady koronowe (ONLAY) korony częściowe (OVERLAY)

Często możliwości leczenia zachowawczego (wypełnienie) nie dają zadowalającego rezultatu. W takich przypadkach wskazane jest wykonanie wkładu, nakładu czy korony częściowej. Daje to możliwość wykonania uzupełnienia o wysokiej estetyce, wytrzymałości szczelności, które nie wymagają dużego opracowania tkanki zęba.

Korony i mosty

Korony i mosty można wykonać stosując metale półszlachetne i szlachetne pokryte porcelaną lub całoceramiczne. Korony protetyczne są doskonałym sposobem na odbudowę korony zęba, w sposób trwały i wysoce estetyczny.

Przy znaczniej utracie tkanek zęba korona protetyczna stanowi dla niego wzmocnienie, tak aby ząb posłużył nam dłużej. Mosty służą nie tylko do uzupełnienia brakujących zębów, ale ich zadanie polega też na zachowaniu w zdrowiu pozostałych elementów uzębienia.

Wkłady koronowo-korzeniowe

Gdy ząb jest bardzo zniszczony, tak że nie wytrzyma siły żucia przekazywanego przez koronę, należy zrekonstruować zarys filaru przez nadbudowę indywidualnie modelowanym wkładek lanym metalowym lub pełnoceramicznym.

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe są uzupełnieniem ruchomym, które fizjologicznie przenosi siły żucia przez co stanowi jedno z najlepszych uzupełnień dla narządu żucia. Trzon protezy wykonany jest z metalu, co sprawia że stabilnie trzyma się podłoża.

Szynoprotezy

Szynoprotezy są modyfikacją protez szkieletowych. Odbudowując braki zębowe tworzą z łuku zębowego jednostkę czynnościową, taką, aby wszystkie zęby w miarę możliwości były równomiernie dociążone i współpracowały ze sobą. Stosowane są w resztkowym i osłabionym uzębieniu.

Protezy acetalowe – szkieletowe

Są tak samo skonstruowane jak protezy szkieletowe, ale mają tą przewagę, że nie posiadają elementów metalowych, dzięki czemu sa znaczenie bardziej estetycznie i idealne dla osób z alergiami na metale. Klamry w zależności od potrzeb są wykonanie w kolorze dziąseł lub zębów.

Protezy całkowite

Są to uzupełnienia w bezzębiu. Protezy tego typu przywracają pacjentowi funkcję żucia, mowy oraz pozwalają na poprawę rysów twarzy.

Protezy nylonowe

Są protezami ruchomymi uzupełniającymi braki częściowe uzębienia. Nie zawierają elementów metalowych, więc są wskazane dla osób z alergiami na metale, oraz dają dobre efekty estetyczne. Są wykonane z miękkiego tworzywa odpornego na złamanie lub pęknięcie.

Protezy kombinowane – złożone

Są rekonstrukcją łuków zębowych z zastosowaniem protez ruchomych szkieletowych opartych głównie na własnych zębach. Własne żeby pokryte są koronami a elementy łączące to: zasuwy, zatrzaski, kładki, korony teleskopowe. Tego typu uzupełnienia pozwalają na estetyczną odbudowę braków zębowych bez widocznych klamer.

  Umów się na konsultacje

  Zapraszamy na konsultacje stomatologiczne, Chętnie doradzimy i wspólnie ustalimy plan leczenia. Do zobaczenia!

  Metamorfozy naszych pacjentów Więcej metamorfoz niebawem.

  Dlaczego warto nas odwiedzić

  Opinie naszych pacjentów