Zabieg wykonuje

Maja Rakowska

lekarz stomatolog

Agnieszka Kowalczyk

lekarz stomatolog

Cennik Periodontologia

Konsultacja z badaniem
150 zł
Plastyka wędzidełka
500 zł
Test mikrobiologiczny PET
600 zł
Debridement poddziąsłowy
500-800 zł
Zabieg płatowy mały
800 zł
Pokrycie recesji + PRF
800-900 zł
Pokrycie recesji + PRF mnogie
1200-1600 zł
Zabieg płatowy 1 ćwiartka
2000 zł
Poszerzenie dziąsła zrogowaciałego przeszczepem nabłonkowym z podniebienia + PRF
2200 zł
Wydłużenie korony
500 zł
Augumentacja tk.miekkiej przeszczepem łącznotkankowym przed leczeniem orto i impl
2200 zł
Sterowana regeneracja tk + PRF
1800 zł
Zabieg płatowy z implantoplastyką + PRF
1200 zł
Poszerzenie przedsionka
700 zł

Oferta

Periodontologia

Periodontologia jest dziedziną stomatologi skupiającej się na leczeniu chorób przyzębia. Jej obecność jest niezwykle ważna, gdyż dane dotyczące schorzeń w okolicach tych tkanek bywają prawdziwie zatrważające. Choroby przyzębia występują nie tylko u dorosłych (dane mówią nawet o 60% osób pełnoletnich), ale też u dzieci czy nastolatków. Ignorowanie ich obecności może być bardzo destrukcyjne dla zdrowia jamy ustnej. Właśnie dlatego szczególnie zalecane jest udanie się do gabinetu stomatologicznego i oddanie się w ręce periodontologia.

Choroby przyzębia

Choroby przyzębia to grupa chorób obejmujących swoim zasięgiem tkanki otaczające zęba, a zwłaszcza jego szyjkę i korzeń. Dzielą się one na dwie podstawowe grupy, jakimi są zapalenia dziąseł oraz zapalenia samego przyzębia. Zapalenie dziąseł jest zwykle bardzo proste do wykrycia i dalej samego leczenia, jednak wraz z jego nie wyleczeniem, rośnie szansa na przeniesienie się na otaczające ząb tkanki.

Natomiast choroby przyzębia atakują, jak pokazuje periodontologia, właśnie przyzębie. Jego stopniowe niszczenie może mieć drastyczne efekty, jakim są cofające się dziąsła, a co za tym idzie — odsłanianie szyjek i korzeni zębowych. Zęby mogą stać się rozchwiane, przez co ryzyko ich wypadania znacznie rośnie. Jak widać ignorowanie takiego stanu rzeczy może doprowadzić nie tylko do poważnego uszkodzenia zębów, ale nawet ich całkowitej utraty.

Przyczynami występowania chorób przyzębia jest najczęściej spowodowana przez niedostateczną higienę jamy ustnej i co za tym idzie — zwiększone odkładanie płytki nazębnej. Jeżeli nie będzie ona usuwana poprzez szczotkowanie, dojdzie do mineralizacji płytki i powstania kamienia nazębnego. Jej zaleganie jest niezwykle destrukcyjne dla zębów i ogólnego zdrowia jamy ustnej.

Usługi periodontologiczne

Periodontolog podczas codziennej pracy zajmuje się świadczeniem zabiegów cechujących się
utrzymaniem optymalnego staniu przyzębia poprzez kontrolę stanu kieszonek dziąsłowych.

Grupy usług, jakimi zajmuje się periodontologia można podzielić na:

  • Zabiegi całkowicie eliminujące kieszonki dziąsłowe
  • Zabiegi cześciowo eliminujące kieszonki dziąsłowe

W obydwóch przypadkach pożądanym efektem jest zlikwidowanie ogniska zainfekowania tkanek. Inną grupą świadczonych usług periodontologicznych są zabiegi higienizacyjne, takie jak skalingu i piaskowania. Pozwalają one na szybkie i sprawne usunięcie nagromadzonej płytki nazębnej.

Zajmujemy się także przeszczepami tkanki łącznej i nabłonkowo-łącznej w celu pokrycia odsłoniętych szyjek zębowych. Pomaga to także przygotowaniu zębów do odbudowy protetycznej lub zabiegów implantacji zębowych. Przeprowadzamy też leczenie stanów zapalnych przy implantach.

Leczenie paradontozy

Parodontoza to bezsprzecznie jedna z najczęściej spotykanych chorób przyzębia i główny przedmiot dziedziny, jaką jest periodontologia. Jej rozwój bywa często niezauważalny. Objawy, jakie mogą wzbudzić podejrzliwość wśród pacjenta, to między innymi:

  • Zaczerwienienie dziąseł
  • Krwawienie dziąseł (obecne zwłaszcza przy szczotkowaniu zębów)
  • Nieprzyjemny zapach z ust, pomimo wykonywania zabiegów higienicznych
  • Widoczne odsłonięcie szyjek lub korzeni zębów
  • W skrajnych przypadkach rozchwianie zębów, czyli utrata ich stabilnej pozycji.

Leczenie paradontozy we wczesnym stadium opiera się w głównym stopniu o odpowiednie zabiegi higieniczne. Kluczowe staje się szczotkowanie, czyszczenie przy pomocy nici dentystycznej oraz płukanie odpowiednim płynem. Jeżeli chodzi o leczenie paradontozy w zaawansowanym stadium rozwoju, kluczowe staje się skonsultowanie się ze stomatologiem, którego specjalizacją jest periodontologia. Jej etapy można podzielić na:

  • Czyszczenie zębów (w niektórych przypadkach także kieszonek dziąsłowych) z kamienia nazębnego
  • Kurację antybiotykową
  • Odbudowę uszkodzonych tkanek
  • W przypadku pacjentów u których doszło do rozchwiania zębów, konieczne jest ich ustabilizowanie przy pomocy specjalnych szyn.

    Umów się na konsultacje

    Zapraszamy na konsultacje stomatologiczne, Chętnie doradzimy i wspólnie ustalimy plan leczenia. Do zobaczenia!

    Metamorfozy naszych pacjentów Więcej metamorfoz niebawem.

    Dlaczego warto nas odwiedzić

    Opinie naszych pacjentów