Zabieg wykonuje

Agnieszka Kowalczyk

lekarz stomatolog

Cennik Ortodoncja

Konsultacja
200 zł z modelami
Plan leczenia
150 zł
Aparaty stałe:
- metalowy 1 łuk
2200 zł (kontrola 1 łuk 170 zł / 2 łuki 200 zł)
- szafirowy 1 łuk
3000 zł (kontrola 1 łuk 170 zł / 2 łuki 200 zł)
- złoty 1 łuk
2500 zł (kontrola 1 łuk 170 zł / 2 łuki 200 zł)
- samoligaturujący szafirowy
2700 zł
- Invisiline
15000-16000 zł
Aparaty:
- Hass
1100 zł
- Hyrax
1100 zł
- Maska twarzowa
700 zł
- Clear Aligner
1000 zł wizyty kontrolne 100/150
- Aparat ruchomy 1 płytka
700/800 zł kontrola co 2 miesiące 100 zł
- Aparat obuszczękowy
1200 zł
Szynoterapia
1200 zł kontrola 150 zł
Wymiana retainera dla pacjentów z innych gabinetów
400 zł
Podklejenie retainera
250 zł
Wymiana ruchomego retainera
500 zł
Podklejenie retainera po 12 msc
200 zł
Zdjęcie retainera
200 zł bez czyszczenia / 300 zł z czyszczeniem
Retainer ruchomy 1 łuk
300 zł

Oferta

Ortodoncja

Ortodoncja to dział stomatologii, który wykorzystuje m.in. aparaty stałe i ruchome do korekcji wad zgryzu. Podjęcie leczenia ortodontycznego jest ważne głównie z powodów zdrowotnych: nieprawidłowe ułożenie zębów uniemożliwia właściwą higienę jamy ustnej, co skutkuje szybszym gromadzeniem kamienia nazębnego, a w konsekwencji prowadzi do rozwoju groźnych chorób — w tym próchnicy i paradontozy.

Wady zgryzu mogą powodować trudności z wymową, zaburzać funkcję żucia, prowadzić do stopniowego ścierania zębów czy rozwoju schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Ortodoncja chroni Pacjenta przed licznymi zagrożeniami, a dodatkowo umożliwia poprawę własnego wyglądu — piękne, proste zęby to atut, który wpływa pozytywnie na atrakcyjność i jakość relacji międzyludzkich.

Trainery — leczenie przedortodontyczne

Jednym ze stosowanych rozwiązań w ortodoncji są trainery — leczenie przedortodontyczne przeprowadzane z ich pomocą eliminuje złe nawyki i wspomaga rozwój mięśni i kości układu stomatognatycznego. Przyjmują one postać silikonowych nakładek, które nosi się codziennie przez kilka godzin oraz w trakcie snu. Trainery wykorzystuje się do odzwyczajania od ssania smoczka, wstępnego szeregowania zębów, zapobiegania oddychaniu przez usta i zgrzytaniu zębami, stymulacji mięśni ust i nie tylko.

To rozwiązanie jest najczęściej stosowane u dzieci między 4 a 12 rokiem życia. Jego noszenie wymusza prawidłowe ułożenie języka, szczęki i żuchwy. Dzięki trainerom można zapobiec rozwojowi szkodliwych nawyków, których obecność w latach późniejszych może skutkować koniecznością przeprowadzenia leczenia ortodontycznego.

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome nosi się jedynie przez określony czas w ciągu dnia — należy go zakładać i ściągać zgodnie z zaleceniami lekarza ortodonty. Wśród tej grupy rozwiązań należy wyróżnić:

 • Aparaty czynne — działają mechanicznie na zęby, przyzębie i kość za pomocą śrub, klamr, łuków, sprężyn,
 • Aparaty czynnościowe — może być stosowany m.in. w leczeniu tyłozgryzu i zgryzu otwartego,
 • Aparaty bierne — wykorzystują tylko i wyłącznie naturalne siły fizjologiczne narządu żucia.

Aparaty stałe

Aparat ortodontyczny stały jest przyklejany do zębów pacjenta na cały okres leczenia. Z tego powodu może być stosowany wyłącznie u osób, u których zęby mleczne zostały w całości zastąpione zębami stałymi. Wykorzystuje się go do korekcji wad zgryzu u osób dorosłych i młodzieży — szczególną skuteczność wykazuje w przypadku leczenia młodszych pacjentów, których tkanka kostna jest jeszcze na etapie rozwoju (do ok. 18 roku życia).

Wśród aparatów stałych wyróżniamy następujące warianty:

 • Aparat metalowy — wykonany w całości z jednego materiału. Cechuje go niezwykła skuteczność i atrakcyjna cena, która umożliwia przeprowadzenie leczenia ortodontycznego w optymalnej cenie,
 • Aparat ceramiczny lub kryształowy (zwany też estetycznym) — wykazuje identyczną skuteczność w leczeniu wad zgryzu co aparat metalowy, a jednocześnie jest bardziej atrakcyjny wizualnie — jest dyskretny i nie rzuca się w oczy, dzięki czemu jego noszenie nie powoduje dyskomfortu.

Ze względu na sposób działania należy wyróżnić:

 • Aparaty stałe konwencjonalne — najczęściej stosowany rodzaj; umożliwiają przeprowadzenie skutecznego leczenia ortodontycznego przy optymalnym budżecie. Siły przemieszczające zęby są generowane przez ligatury podtrzymujące łuk aparatu, które trzeba wymieniać co około 30 dni. Wariant rekomendowany głównie młodszym pacjentom,
 • Aparaty stałe samoligaturujące — wyróżnia go nowoczesna budowa zamków, dzięki której aparat jest mniej widoczny, a leczenie przeprowadzane z jego pomocą staje się szybsze, bardziej efektywne i komfortowe.

  Umów się na konsultacje

  Zapraszamy na konsultacje stomatologiczne, Chętnie doradzimy i wspólnie ustalimy plan leczenia. Do zobaczenia!

  Metamorfozy naszych pacjentów Więcej metamorfoz niebawem.

  Dlaczego warto nas odwiedzić

  Opinie naszych pacjentów