Licówki

Licówki to nic innego jak niezwykle cienkie płatki wykonane z materiałów przypominających w wyglądzie naturalne szkliwo. To jedno z najlepszych rozwiązań mogących znacząco poprawić estetykę poszczególnych elementów uzębienia, bez znaczącej ingerencji w strukturę zęba oraz długotrwałego leczenia.

Rodzaje licówek

Spośród licówek wykonywanych w naszym gabinecie wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje:

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe dają niezwykle trwały efekt, utrzymujący się przez długie lata. Są one wykonane z porcelany, której przezierność i ogólne wrażenia estetyczne dają niezwykle zadowalający efekt.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to mieszanka kilku kompozytów, mających zróżnicowane właściwości. To bezsprzecznie najtańsze rozwiązanie, jednak dzięki wykorzystanym materiałom możliwe jest łatwe dostosowywanie ich kształtu. Mają mniejszą wytrzymałość na ścieranie niż licówki porcelanowe. Niewątpliwą zaletą jest wykonanie ich nawet podczas jednej wizyty.

Licówki bez szlifowania

Licówki bez szlifowania to niezwykle ciekawe, bezbolesne i nieinwazyjne rozwiązanie mogące znacząco poprawić ogólną estetykę zęba. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności szlifowania zębów, przez co cały proces implementacji jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych licówek. Takie licówki bez szlifowania mogą być jednak stosowane wyłącznie przy drobnych uszkodzeniach i mało widocznych wadach. Ich zastosowanie pozwala na niemalże natychmiastowe cieszenie się nowym wyglądem zębów!

 

Opinie

Licówki - Cennik

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.