Zabieg wykonuje

Maja Rakowska

lekarz stomatolog

Agnieszka Kowalczyk

lekarz stomatolog

Oferta

Licówki

Licówki to cienkie płatki wykonane z materiałów przypominających wizualnie naturalne szkliwo. To jedno z najlepszych rozwiązań oferowanych w ramach stomatologii estetycznej, które może poprawić wygląd uzębienia bez znaczącej ingerencji w jego strukturę.

Spośród licówek wykonywanych w naszym gabinecie wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje:

 • Porcelanowe — wykonane z porcelany stomatologicznej, której przezierność gwarantuje efekt zbliżony do naturalnego. Zastosowany materiał jest niezwykle trwały i odporny na przebarwienia, dlatego z licówek porcelanowych można korzystać przez długie lata,
 • Kompozytowe — wykonane z kompozytu. Ze względu na szczególne właściwości wykorzystywanego materiału ich kształtowanie jest bardzo łatwe — można je wykonać nawet podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Licówki kompozytowe mają mniejszą wytrzymałość na ścieranie, jednak pod względem cenowym są bardziej atrakcyjne od licówek porcelanowych.

Dodatkowym rozwiązaniem wartym wyróżnienia są licówki bez szlifowania, których przyklejenie jest bezbolesne i nieinwazyjne — nie ma konieczności ingerencji w strukturę zęba. Osoby, które nie są przekonane do licówek lub chcą uniknąć konieczności szlifowania, powinny rozważyć ich zastosowanie — efekt uzyskiwany dzięki nim jest całkowicie odwracalny. To rozwiązanie sprawdza się tylko przy drobnych uszkodzeniach i mało widocznych wadach.

Jak wyglądają licówki na zębach

Estetyka licówek stoi na bardzo wysokim poziomie — ich zastosowanie umożliwia natychmiastową korektę trwałych przebarwień, pęknięć, ukruszeń zęba. Aby osiągnąć naturalny efekt, warto rozważyć wykorzystanie licówek wykonanych z porcelany — dzięki przezierności są one nie do odróżnienia od zębów własnych. To rozwiązanie jest dedykowane osobom, które przywiązują dużą wagę do wyglądu uzębienia i zależy im na idealnym efekcie.

Przed zastosowaniem licówek porcelanowych warto rozważyć także wariant kompozytowy. Jego wadą jest jednolity kolor, przez co rezultat może być mniej satysfakcjonujący, choć w dalszym ciągu będą one spełniać swoją funkcję. Zakrycie niedoskonałości licówkami kompozytowymi to rozwiązanie dedykowane osobom, które przy optymalnym budżecie chcą spełnić marzenie o pięknym uśmiechu.

Licówki czy korony

Co jest lepsze — licówki czy korony? Ze względu na rozbieżność w celach ich wykorzystywania trudno dokonać takiego porównania. Wspomniane rozwiązania są stosowane w różnych przypadkach:

 • Licówka służy poprawie wyglądu nieznacznie uszkodzonych zębów, mających trwałe przebarwienia (np. gdy zabieg wybielania jest nieskuteczny),
 • Korony wykorzystuje się do kompleksowej odbudowy mocno uszkodzonych lub całkowicie utraconych zębów.

Ile kosztują licówki

Koszt licówek jest wyceniany indywidualnie w gabinecie. Wpływ na cenę ma między innymi zastosowany rodzaj licówek — wariant porcelanowy jest droższy od kompozytowego. W miarę możliwości zawsze rekomendujemy licówki porcelanowe, gdyż są one trwalsze i atrakcyjniejsze pod względem estetycznym. Pacjent o cenie dowiaduje się jeszcze przed podjęciem zabiegu.

  Umów się na konsultacje

  Zapraszamy na konsultacje stomatologiczne, Chętnie doradzimy i wspólnie ustalimy plan leczenia. Do zobaczenia!

  Metamorfozy naszych pacjentów Więcej metamorfoz niebawem.

  Dlaczego warto nas odwiedzić

  Opinie naszych pacjentów