Zabieg wykonuje

Maja Rakowska

lekarz stomatolog

Agnieszka Kowalczyk

lekarz stomatolog

Cennik Endodoncja

1 kanał
800 zł
2 kanały
900 zł
3 lub 4 kanały
1000-1100 zł
Reendo
900-1500 zł
Usunięcie złamanego narzędzia
300-500 zł
Usunięcie wkładu k-k
300-500 zł

Oferta

Endodoncja

Leczenie kanałowe to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologa, które poprzedza silny ból, uniemożliwiający normalne życie. We współczesnej stomatologii niezwykle ważną rolę odgrywa wykorzystanie mikroskopu sprawiającego, że sama endodoncja jest znacznie prostsza — zarówno dla pacjenta, jak i wykonującego zabieg stomatologa. Często traktuje się je jako swego rodzaju ostatnią deskę ratunku, gdyż jest to ostateczne rozwiązanie, zapobiegające konieczności ewentualnej ekstrakcji zakażonego zęba.

Wskazania do leczenia kanałowego pod mikroskopem

Istnieje zestaw pewnych wskazań, jakie mogą stanowić o konieczności podjęcia się, zabiegu, jakim jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Można do nich zaliczyć:

 • Zapalenie miazgi
 • Martwica miazgi
 • Konieczność wykonania ponownego zabiegu leczenia kanałowego (reendodontycznego)
 • Poważne zmiany w obrębie wierzchołka zębowego

Tym, co bywa ostatecznym czynnikiem, niemalże zmuszającym Pacjenta do podjęcia konkretnych kroków jest wręcz paraliżujący i przeszywający ból zęba, którego głównym winowajcą jest nic innego jak wspomniane wcześniej zapalenie miazgi. Nieraz bywa on niezwykle męczący i uniemożliwia nie tylko bezbolesne spożywanie pokarmów, ale też normalnie funkcjonowanie na co dzień.

Jedynym i zarazem najskuteczniejszym sposobem na to, aby się go pozbyć, jest rozwiercenie zęba i w dalszym kroku wyczyszczenie kanałów zaatakowanych przez zapalenie (a także zakażenie) miazgi. Dzięki temu pacjent zyskuje pewność, że nie będzie się ono rozwijać, a ból stopniowo minie. Endodoncja, a dokładnie leczenie kanałowe pod mikroskopem to odpowiedź na paraliżujący ból.

Samo leczenie kanałowe pod mikroskopem polega na usunięciu zakażonej miazgi wraz z kompletnym oczyszczeniem kanału zębowego. Dla komfortu pacjenta, naturalnie jest ono wykonywane pod wpływem znieczulenia miejscowego, przez co niemożliwe jest odczucie dolegliwości bólowych. Po wykonaniu niezbędnych czynności ząb zamykany jest przy pomocy wypełnień protetycznych. To rozwiązanie jest najlepsze z powodu utrzymania doskonałej szczelności i separacji od bakterii.

Zalety użycia mikroskopu – endodoncja

W dzisiejszych czasach leczenie kanałowe, jak i leczenie kanałowe pod mikroskopem zmieniło się w pozytywny sposób dla pacjenta. Zwłaszcza z uwagi na wspomniany mikroskop, który kompletnie odmienił to, jak wygląda ten zabieg. Pozwala on osiągnąć szereg korzyści jakimi są:

 • Znaczne szybsze i bardziej radykalne leczenie, przez co często zabieg można wykonać w przeciągu zaledwie jednej wizyty
 • Stomatolog może pracować na niezwykle małym polu zabiegowym (nawet tym o powierzchni jednego milimetra kwadratowego)
 • Opracowywany ząb jest oczyszczany, dezynfekowany i osuszany w sposób dokładniejszy, dzięki czemu spada ryzyko utraty jałowości
 • Łatwość namierzenia i wyjęcia złamanych elementów narzędzi stomatologicznych z kanału zęba pacjenta
 • Kanały o niestandardowym kształcie czy długości po tradycyjnym leczeniu kanałowym moga być poddane niedokładnym działaniom, przez co rośnie ryzyko konieczności wykonania powtornego zabiegu, jakim jest leczenie kanałowe (endodontycznego)
 • Łatwiejsze wypełnienie oczyszczonego z miazgi zęba płynną gutaperką
 • Szansa na dłuższe cieszenie się nienagannym stanem leczonego zęba

  Umów się na konsultacje

  Zapraszamy na konsultacje stomatologiczne, Chętnie doradzimy i wspólnie ustalimy plan leczenia. Do zobaczenia!

  Dlaczego warto nas odwiedzić

  Opinie naszych pacjentów