Zabieg wykonuje

Maja Rakowska

lekarz stomatolog

Cennik Implantologia

Konsultacja
150 zł
Implant zębowy
2700-3000 zł
Korona + łącznik tytanowy
2700 zł
Korona + łacznik cyrkonowy
3500 zł
Praca oparta na 2 impl (bez kosztów implantów)
6000 zł
Praca oparta na 4 impl (bez kosztów implantów)
11000 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej+ PRF
3500-4500 zł
Odbudowa kości + PRF
4000-6000 zł
PRF
4000-6000 zł
i-PRF
400 zł
Socked preservation
1000-1500 zł

Oferta

Implantologia

Utrata zębów bywa druzgocącym momentem w życiu wielu Pacjentów. Warto wspomnieć tutaj nie tylko o samych kwestiach estetycznych, jakie budzi taki brak w uzębieniu, lecz także to, jakie konsekwencje zdrowotne on niesie. Wraz z wypadnięciem zęba rozpoczyna się proces resorpcji, czyli nieodwracalnego zaniku kości, który może spowodować poważniejsze konsekwencje. Na szczęście istnieje dziedzina stomatologii, mająca na celu zapobiegnięcie wystąpienia wspomnianej sytuacji i zastąpienie powstałych braków, a jest nią implantologia.

Czym jest implantologia?

Implantologia jest jedną z najlepszych sposobów na odbudowę uzębienie w momencie, w którym ząb jest niemożliwy do uratowania poprzez leczenie endodontyczne czy też został on utracony poprzez na przykład nieszczęśliwy wypadek.

Cechą charakterystyczną leczenia implantologicznego jest fakt, że nie skupia się ono na wyłącznie zastąpieniu korony protetycznej, ale zastępuje również cały korzeń utraconego zęba. Implanty stomatologiczne są wszczepiane na stałe w kość, dzięki czemu zyskują stabilną podstawę, przez co ryzyko ich utraty jest niemalże zerowe. Co ważniejsze, po implementacji rozpoczyna się proces osteointegracji, który można wytłumaczyć jako zrastanie się z kością. Zabiegi z zakresu implantologii nie wymagają od stomatologa żadnego szlifowania sąsiednich zębów.

Jeżeli chodzi o sam implanty, pacjent nie musi się obawiać tego, że wywołają on reakcje alergiczne, gdyż jest on wykonany z tytanu. Ten materiał jest całkowicie biozgodny, przez co ryzyko odrzucenia implantu przez organizm spada do minimum. Odznacza się on także niezwykłą wytrzymałością.

Dlaczego warto wybrać implant stomatologiczny?

Istnieje szereg zalet wynikających z zastosowania implantu:

 • Metoda ta zapobiega wystąpieniu zaników kości
 • Implant może być wszczepiony od razu po utracie zęba
 • Pacjent uzyskuje uzupełnienie zęba, które jest niemal niemożliwe do odróżnienia od innych elementów uzębienia
 • Wykorzystane implanty nie wymagają doszlifowywania sąsiednich zębów

Etapy leczenia implantologicznego

Leczenie implantologiczne rozpoczyna się od pierwszej konsultacji, na której implantolog poznaje ogólny stan zdrowia pacjenta, skupiając się na jamie ustnej. Następnie, po wykonaniu niezbędnych badań, lekarz przedstawia plan leczenia, będący podstawą całego procesu. Szczególnej analizie zostaną poddane warunki kostne, obrazujące warunki wszczepienia implantu — kluczowe staje się wykonanie zdjęcia CBCT 3D. Przechodząc do samego wszczepienia uzupełnienia, rozpoczyna się ono od wywiercenia otworu w kości, w który dalej wprowadza się implanty stomatologiczne.

Po wszczepieniu implantu rozpoczyna się proces osteointegracji, polegający na wrośnięciu się w tkankę kostną, wraz z rozpoczęciem gojenia tkanek okolicznych. Po zakończeniu procesu gojenia nadchodzi czas na odsłonięcie implantu wraz z wkręceniem śruby gojącej. Oprócz tego implantolog przygotowuje dziąsło pod dalsze wprowadzenie korony protetycznej. Dzięki temu, po około 2 tygodniach, możliwe jest założenie ostatecznego uzupełnienia uzębienia. Po wykonaniu tej czynności, implanty są zamontowane, a leczenie można uznać za zakończone.

Jak dbać o implant zęba?

Implanty stomatologiczne to nic innego jak sztuczny ząb, który ze względu na swoją naturę nie zachowuje się jak jego prawdziwy odpowiednik. Nie oznacza to jednak tego, że wszczepione implanty nie wymagają żadnego działania z zakresu higieny jamy ustnej. Zaniedbania wynikające z nieodpowiedniego szczotkowania czy też nitkowania mogą doprowadzić do powstania bardzo poważnego stanu zapalnego. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest mycie zębów co najmniej 2 razy dziennie, czyszczenie przestrzeni międzyzębowych przy pomocy nici dentystycznej oraz płukanie odpowiednim środkiem do tego przeznaczonym. Warto także wprowadzić do codziennej higieny produkty przeznaczone do implantów pielęgnacji miejsc wyposażonych w implanty.

  Umów się na konsultacje

  Zapraszamy na konsultacje stomatologiczne, Chętnie doradzimy i wspólnie ustalimy plan leczenia. Do zobaczenia!

  Metamorfozy naszych pacjentów Więcej metamorfoz niebawem.

  Dlaczego warto nas odwiedzić

  Opinie naszych pacjentów