Zabieg wykonuje

Maja Rakowska

lekarz stomatolog

Agnieszka Kowalczyk

lekarz stomatolog

Cennik Chirurgia stomatologiczna

Konsultacja
100 zł
Usunięcie zęba - jednokorzeniowy
250 zł
Usunięcie zęba - wielokorzeniowy
300-400 zł
Dłutowanie 8 górnej
350-500 zł
Dłutowanie 8 dolnej
500-800 zł (+ materiał)
Usunięcie mlecznego
200 zł
Resekcja siekacza kła
800-1000 zł
Resekcja przedtrzonowca
800-1000 zł
Resekcja trzonowca
800-1000 zł
Hemisekcja
200-500 zł
Zamknięcie przetoki
700 zł
Nacięcie ropnia
150 zł
Szycie
100 zł

Oferta

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to bezsprzecznie jedna z kluczowych dziedzin stomatologii, skupiająca się na inwazyjnym i chirurgicznym leczeniu dolegliwości w zakresie uzębienia. Zabiegi, które wykorzystuje się w chirurgii stomatologicznej, skupiają się na usuwaniu (ekstrakcji) zębów, eliminacji wad zgryzu, czy też leczenia powstałych stanów zapalnych, czy nawet torbieli powstałych w okolicach zatok szczękowych.

Chirurgia szczękowa

Chirurgia szczękowa jest na swój sposób połączeniem medycyny ogólnej, jak i stomatologii. Jej dominującym obszarem działania jest leczenie wszelkich schorzeń w obszarze jamy ustnej czy też w niektórych przypadkach twarzoczaszki. Chirurg szczękowy zajmie się wszystkimi sytuacjami, w których sam stomatolog nie jest w stanie pomóc pacjentowi.

Zakres działań chirurga stomatologa

Działania, jakie podejmie chirurgia stomatologiczna, cechują się tym, że są one z natury bardzo inwazyjne. Dla przykładu interwencja chirurga szczękowego jest niezbędna, gdy w zakresie zatok szczękowych czy też innych trudnych dostępnych miejscach pojawią się niepokojące guzy, czy też torbiele.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgi szczękowej jest resekcja wierzchołka zęba. Wykonywana jest w momencie, gdy w obrębie wspomnianego wierzchołka zęba powstają patologiczne zmiany, które są niemożliwe do wyleczenia tradycyjnymi metodami. Z uwagi na sporą inwazyjność, cały zabieg jest wykonywany podczas znieczulenia miejscowego. Chirurg szczękowy podejmie się nacięcia błony śluzowej, po której usunie wszelkie nieprawidłowości.

Drugim z popularnych zabiegów wykonywanych z zakresu dziedziny, jaką jest chirurgia stomatologiczna, jest ekstrakcja zębów zatrzymanych oraz ósemek. Termin „ząb zatrzymany” odwołuje się do sytuacji, w której ząb podczas procesu rośnięcia nie wyrżnie się w całości na powierzchnię dziąsła, lub też zrobi to tylko w części. Ich długotrwała obecność może być bardzo szkodliwa dla ustawienia pozostałych elementów uzębienia w łuku i spowodować poważne stany zapalne. Ich odpowiednie leczenie jest absolutnie niezbędne dla zdrowia pacjenta, zwłaszcza w długiej perspektywie czasowej.

Chirurgia stomatologiczna zajmie się także wszczepianiem implantów stomatologicznych, oczywiście po uprzednim skonsultowaniu się z implantologiem. Samo wszczepianie implantów jest oparte na rekonstrukcji prawidłowego ustawienia i liczebności zębów w łuku zębowym.  Dzięki temu możliwe jest przywrócenie pełnej funkcjonalności uzębienia wraz z jego nienagannym wyglądem.

    Umów się na konsultacje

    Zapraszamy na konsultacje stomatologiczne, Chętnie doradzimy i wspólnie ustalimy plan leczenia. Do zobaczenia!

    Metamorfozy naszych pacjentów Więcej metamorfoz niebawem.

    Dlaczego warto nas odwiedzić

    Opinie naszych pacjentów